چهارشنبه, 26 مرداد 1401

دوره توجیهی داوری ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در میبد برگزار شد

 


تاریخ ثبت: 1400/05/16

 

نخستین دوره توجیهی داوری ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی ،روز جمعه با حضور علاقه مندان به این رشته و با همت هیئت روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان در میبد برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد دوره توجیهی داوری ورزش روستایی و بازی های بومی محلی برای اولین بار و با شرکت 30 نفر علاقه مند صبح روز گذشته در محل باشگاه امید سرامیک میبد برگزار شد.

مدرس دوره بتول پورصاحبی از مدرسان رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی جمهوری اسلامی ایران بودند ، که  آموزش های لازم در خصوص رشته های ورزشی زیر مجموعه این هیئت و قوانین و مقرارت داوری این بازی ها را به صورت نظری و عملی به متقاضیان ارائه دادند.

 بازی‌های بومی محلی شامل لی لی،دال پلان، دوزپا، هفت سنگ، یه قل دوقل، گانیه یا یه لنگه پا، خروس جنگی و غازقلنگ است.

در پایان ایندوره با حضور محمدرضا زارع بیدکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد و محمدحسین قاسمی رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی میبد با اهدای لوح سپاس و هدیه ای از زحمات پورصاحبی مدرس دوره تقدیر و تجلیل کردند.

همچنین به شرکت کنندگان در دوره گواهینامه شرکت در کارگاه داده شد.

لازم به ذکر است در خلال این برنامه جایزه مسابقه برگزار شده آداب وسوم روستاها در اعیاد قربان تا غدیر به دهقانی که از برندگان مسابقه مذکور بودند با حضور مسئولین اهدا شد.

 

 


منبع خبر:   -   151


 

     تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
    Designed in
    Narvan
     |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group