سه‌شنبه, 24 فروردین 1400

ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میبد برگزار شد.

 


تاریخ ثبت: 1399/11/28

 

جلسته ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میبد با موضوع بررسی وضعیت اشتغال جوانان برگزار شد.  

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میبد با حضور نصیری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ، اعظم السادات امامی معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ، زارع بیدکی رئیس اداره ورزش و جوانان میبد و اعضای ستاد ساماندهی شهرستان صبح روز دوشنبه 27 بهمن ماه در محل فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان ، معاون فرماندار در این جلسه با اشاره به نرخ بیکاری در استان یزد ، این نرخ را در شهرستان میبد به مراتب کمتر دانست و به موسسه کاریابی که در شهرستان فعالیت دارند اشاره نمود و گفت با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود ، باید آمار اشتغال ایجاد شده برای جوانان و همچنین تعداد جونان بیکار و دارای مهارت خاص با محوریت اداره تعاون ، کار و رفاه امور اجتماعی و همکاری دبیرخانه ستاد مشخص شود.

نصیری ادامه داد : از ظرفیت سمن ها و خانه جوان وایده های جوانان در توسعه فرهنگی اجتماعی ، مهارت زندگی ، ازدواج و کارآفرینی در حوزه جوانان می توان به خوبی بهره مند شد.

سپس سیداحمد اعلائی رییس ادراه تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی کامل از ثبت نام متقاضیان در موسسات کاریابی ، تعداد شاغلین جذب شده، آمار مربوط به نرخ بیکاری ، و همچنین تعداد شاغلین ثبت شده در سامانه رصد به تفکیک، مربوط به سال 1398 را ارائه نمود.

اعلائی گفت نرخ بیمه بیکاری سال گذشته شهرستان 350 نفر بوده که امسال این آمار به 266 نفر کاهش یافته است.

اعلائی ادامه داد بیشترین آمار بیکاری شهرستان میبد مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است که رشته ی آنان غیرمرتبط با شغل هایی است که در شهرستان به آن نیاز داریم.و اکثرا بانوان جویای کار می باشند که با همکاری ارگان های مربوطه سعی بر این است که آنها را به سمت مشاغل خانگی هدایت کنیم.

سپس طیبه دهقانی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای میبد هم گزارشی در خصوص محیط کار واقعی و همچنین آماری در خصوص متقاضیان جویای کار و تعداد شاغلین جذب شده در این جلسه ارائه نمود.

در ادامه اعظم السادات امامی معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت : کاهش آمار بیمه بیکاری در شهرستان میبد با توجه به شرایط موجود یک نکته مثبت است. امامی ادامه داد با توجه به اینکه حوزه جوانان در موضوعات مختلف از جمله ازدواج، اشتغال ، و..... فعالیت دارد  باید از ظرفیت صنعت و خیرین در این شهرستان جهت حل مشکلات اجتماعی جوانان استفاده کرد.

معاون امور فرهنگی و  جوانان اداره کل ورزش و جوانان با بیان این مطلب که تهیه بانک اطلاعاتی جوانان جویای کار حائز اهمیت است گفت : با تهیه بانک اطلاعاتی می توان برنامه ریزی دقیق ، راهبردی و مشخصی برای پیشرفت جوانان با توجه به استعداد انان پیش بینی کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت ها تشکیل شورای مشورتی جوانان است گفت : ابلاغ مشاورین جوان شهرستان میبد برای همفکری و استفاده از نظرات جوانان از سوی رئیس ستاد صادر شود .

در پایان هر یک از اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات خود پرداختند و مصوباتی جهت اجرا به تصویب اعضا رسید.

 

 


منبع خبر:   -   54


 

     تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
    Designed in
    Narvan
     |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group